Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty

Na konci srpna 2010 jsme v noci přiletěli do Dubaje. Cestou do hotelu jsme obdivovali krásně nasvícené mrakodrapy a lapali po dechu, protože to bylo jako          v prádelně, 47 °C + velká vlhkost.

Prohlídka hotelu Atlantis the Palm, který leží na umělém ostrově tvaru palmy, byla hodně zajímavá.  Za recepcí je ohromné podmořské akvárium ztracené komory, představující záhadné ruiny ztraceného města Atlantis. Byli jsme v podvodních apartmánech se skleněnou zdí, kde jsme pozorovali žraloky, manty a rejnoky.

Další hotel je Burj Al Arab. Je to skvost mezi hotely. Hlavní recepce je úchvatná, při pohledu nahoru do 180 m vysokého atria, které má tvar včelího plástu, kde jednotlivá patra mají svou recepci s vlastním komorníkem, pozlacené sloupy a křišťálové lustry od firmy Swarovski.

Nejlevnější ubytování v apartmá je v přepočtu za 24 tis. Kč, nejdražší královské apartmá až za 300 tis. Kč za noc, jeho rozloha je 750 m2, mezi jeho dvěma podlažími jezdí výtah, v koupelně jsou zlaté kohoutky, je to opravdový luxus.

pokračování připravuji - díky za trpělivost ...